ИЗВЕСТУВАЊЕ

Почитувани Соработници

Согласно препорачаните мерки за СЗО за заштита од вирусот  Covid-19 и спечување на неговото ширење, Глобал Секјурити ДООЕЛ нема да работи во наредниот период. Сепак ви стоиме на располагање и за се што ви е потребно, ве молиме контактирајте не на e-mail  адресата  info@globalsecurity.com.mk како и телефонски, на броевите: 070/230-520 Владо ; 070/344-688 Мими.
До следното видување останете безбедни и во добро здравје.

1/3" HDIS, High resolution of 600TVL(Color), Day/Night, ATW, AGC, BLC, 3.6mm fixed lens, DC12V

 

Model

DH-CA-D170CP

DH-CA-D170CN

Camera

Image Sensor

1/3" HDIS

Effective Pixels

720(H) x480(V)

Horizontal Resolution

Color: 600TVL

Electronic Shutter

1/50s~1/100,000s

1/60s~1/100,000s

Synchronization

Internal

Min. Illumination

0.1Lux@F1.2

S/N Ratio

>60dB(AGC Off)

Video Output

1Vp-p Composite Output (75Ω/BNC)

Camera Features

Day/Night

Auto(Electronic) / Color / B/W

Backlight Compensation

BLC

White Balance

Auto

Gain Control

Auto

Lens

Focal Length

3.6mm (2.8mm, 6mm, 8mm optional)

Mount Type

M12

General

Power Supply

DC12V±10%

Power Consumption

Max 1.5W

Working Environment

-40°C~+60°C / 20%~80%RH

Dimensions

Φ108.2mm × 86.3mm

Weight

300g

Real time web analytics, Heat map tracking

About Us

Global Security is the leading company for distribution and installation of security systems in Macedonia. The company works in the area of video surveillance systems, alarm systems, systems for access and control and electronic evidence of the working time and fire alarm systems. Founded in 2001, the company's success is based on providing top quality to its clients.

Partners

Кај нас сте добредојдени со вашиот миленик

 

Location

Contact Us

Find us on this address

Simeon Kavrakirov No. 25
1000 Skopje,
Macedonia

Or you can call us

Phone: +389-2-2461666
e-mail: info@globalsecurity.com.mk